niedziela, 19 sierpnia 2012

Oscar Pistorius na III Memoriale Kamili Skolimowskiej na stadionie Orła w Warszawie

19 sierpnia 2012  odbył się III Memoriał Kamili Skolimowskiej. Zawody zostały przeprowadzone na praskim stadionie Orła. W mitingu udział wzięło wielu uczestników Igrzysk Olimpijskich w Londynie, w tym mistrzowie olimpijscy Tatiana Łysenko i Tomasz Majewski. Uczestnikiem zmagań lekkoatletycznych był również lekkoatleta z RPA Oscar Pistorius, który wystąpił na nietypowym dla siebie dystansie 100 metrów. Z czasem 11.17 sek zajął 5 miejsce.

15 lipca 2007 na mitingu lekkoatletycznym IAAF, biegnąc na specjalnych protezach z włókna węglowego, wystąpił jako pierwszy niepełnosprawny biegacz razem ze sprawnymi zawodnikami. Oscar Pistorius zajął w swojej serii eliminacyjnej na 400 metrów na Igrzyskach w Londynie drugie miejsce i wystąpił w półfinale. Lekkoatleta z RPA pokazał, że przy wsparciu techniki osoba niepełnosprawna może na równi rywalizować w zawodach sportowych z najlepszymi zawodnikami na świecie.

Publiczność zgromadzona na stadionie Orła bardzo serdecznie przywitała Oscara Pistoriusa