niedziela, 20 października 2013

Rdza i odpadający beton na moście Grota-Roweckiego - LXXII akcja GTWb.

Remont mostu Grota-RoweckiegoGdy w lipcu rozpoczęto burzenie estakad mostu Łazienkowskiego nie przypuszczałem, że w niedługim czasie to samo spotka estakady mostu Grota-Roweckiego. Dwa kluczowe mosty remontowane w tym samym czasie to nie może skończyć się bez znacznych perturbacji komunikacyjnych w Warszawie. Korki uliczne w Warszawie będą jeszcze większe. Decyzje jednak zapadły i przez najbliższe dwa lata, a może dłużej będzie "wesoło". Na początek od 8 listopada zamknięta zostanie północna jezdnia mostu Grota-Roweckiego. Obecna przebudowa obejmuje nie tylko most, ale również odcinek drogi o długości około 4,6 km od węzła Powązkowska do węzła Modlińska.

Rdza na moście Grota-RoweckiegoRdza i odpadający beton na obu mostach to fakt, ale z technicznego punktu widzenia most Grota-Roweckiego mógłby swobodnie funkcjonować aż do czasu zakończenia remontu mostu Łazienkowskiego. 

Z drugiej strony trudno wytłumaczyć zaniedbania miasta w zakresie bieżącej konserwacji mostów. Stan słupów oświetleniowych na moście Grota-Roweckiego jest tego widomym znakiem. Odpowiednia konserwacja słupów kosztowałaby wielokrotnie mniej, niż wymiana na nowe. 

Aż strach pomyśleć, jak będzie wyglądała Warszawa za 20 lat, gdy rdza dobierze się na dobre do kilometrów nie konserwowanych na bieżąco ekranów akustycznych. 

Remont mostu Grota-Roweckiego

Remont mostu Grota-Roweckiego

Rdza na moście Grota-Roweckiego

Most Grota-Roweckiego

Rdza na moście Grota-Roweckiego

Rdza na moście Grota-Roweckiego

Rdza na moście Grota-Roweckiego

Rdza na moście Grota-Roweckiego

Remont mostu Grota-Roweckiego

Remont mostu Grota-Roweckiego
[zdjęcia wykonano 19 sierpnia 2013 roku]
Share this post
 • Share to Facebook
 • Share to Twitter
 • Share to Google+
 • Share to Stumble Upon
 • Share to Evernote
 • Share to Blogger
 • Share to Email
 • Share to Yahoo Messenger
 • More...

4 komentarze

 1. Rdza to będzie na karoseriach samochodów, bo zdaje się, odbywa się kilka remontów okołomostowych naraz. No ale skoro przez lata były zaniedbania, to teraz trzeba na szybko.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa jestem czy nowy most też będzie miał pośrodku latarnie? Czy jeszcze gorzej i nie da się przejechac tamtędy rowerem?

  OdpowiedzUsuń
 3. Ręka Boska, że żadna z tych latarń nikomu się na łeb nie zwaliła...

  OdpowiedzUsuń

:) :-) :)) =)) :( :-( :(( :d :-d @-) :p :o :>) (o) [-( :-? (p) :-s (m) 8-) :-t :-b b-( :-# =p~ :-$ (b) (f) x-) (k) (h) (c) cheer

 
© 2012 - Warszawista
Designed by BlogThietKe Cooperated with Duy Pham
Released under Creative Commons 3.0 CC BY-NC 3.0
Posts RSSComments RSS
Back to top