niedziela, 13 października 2013

Banerowiec przy Przeskok 2 to już tylko wspomnienie.

Tyle pozostało z pawilonu przy Przeskok 2Coraz mniej w Warszawie obiektów charakterystycznych dla architektury lat 60. ubiegłego wieku. Miesiąc temu zniknął pawilon przy Przeskok 2. Przez ostatnie lata niewiele tego budynku było widać, bo cały oblepiony był reklamami. Pawilon został zbudowany w 1962 r. na zlecenie Ministerstwa Handlu Wewnętrznego. W pawilonie mieścił się przez wiele lat sklep meblowy. Budynek zaprojektowali Henryk Borowy i Andrzej Kocięcki, którzy wygrali konkurs organizowany przez Stowarzyszenie Architektów Polskich. Konstrukcja stalowa i dużo szkła nadała budynkowi lekkości.

Tyle pozostało z pawilonu przy Przeskok 2Ostatnio obiekt robił za lokal klubowo-garmażeryjno-reklamowy czyli za banerowiec. Podobno podnajemcy byli zaskoczeni decyzją właściciela o wyburzeniu i musieli w popłochu wynosić się z obiektu. W decyzji o szybkiej ewakuacji pomogła PSP, która znalazła 1500 usterek w obiekcie. Takiej nadgorliwości można "pogratulować". Pytaniem pozostaje, gdzie była PSP do tej pory, bo 1500 usterek nie mogło powstać w ciągu nawet roku.

Czy plac pozostanie pusty? Inwestor Firma Centro-tel ma zamiar postawić w tym miejsc pawilon charakterystyczny dla obecnych czasów, czyli biurowiec z usługami na parterze. Od strony ulicy Jasnej pawilon będzie miał 45 metrów wysokości i kaskadowo schodził w dół do 25 metrów od strony ul. Szpitalnej. Kiedy zostanie zbudowany? Jak inwestor znajdzie środki na budowę.

Tyle pozostało z pawilonu przy Przeskok 2

Tyle pozostało z pawilonu przy Przeskok 2

Tyle pozostało z pawilonu przy Przeskok 2

Tyle pozostało z pawilonu przy Przeskok 2
[zdjęcia pochodzą z 9 września 2013 roku]
Share this post
 • Share to Facebook
 • Share to Twitter
 • Share to Google+
 • Share to Stumble Upon
 • Share to Evernote
 • Share to Blogger
 • Share to Email
 • Share to Yahoo Messenger
 • More...

1 komentarze

 1. To tak samo jak z "Chemią" na Brackiej - oryginalnie ciekawy i estetyczny pawilon doprowadzono do takiego stanu, że nawet nie żal, gdy go rozebrano.

  OdpowiedzUsuń

:) :-) :)) =)) :( :-( :(( :d :-d @-) :p :o :>) (o) [-( :-? (p) :-s (m) 8-) :-t :-b b-( :-# =p~ :-$ (b) (f) x-) (k) (h) (c) cheer

 
 
© 2012 - Warszawista
Designed by BlogThietKe Cooperated with Duy Pham
Released under Creative Commons 3.0 CC BY-NC 3.0
Posts RSSComments RSS
Back to top