środa, 20 marca 2013

Słomiany zapał blogera. Ale tu się zmieniło! - LXV Akcja GTWb.

Ten post będzie trochę nietypowy. Chciałem podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat pewnej grupy nazw domen internetowych związanych z Warszawą. Zainteresowały mnie domeny z nazwami dzielnic na największych platformach blogowych: Blogger i Wordpress.

i co okazało się? Większość domen z nazwami aktualnych i historycznych dzielnic Warszawy zostało już zarejestrowanych ... ale zapału matkom i ojcom założycielom pozostało tylko na rejestrację lub kilka wpisów lub na dwa miesiące blogowania. Wszystkie blogi do których dotarłem są porzucone i zapewne wiele osób, które kiedyś rejestrowały blog, nie pamiętają już o tym. 

... aby nie być gołosłownym ... 

http://praga.blogspot.com/ - bez postów
http://grochow.blogspot.com/ - wygląda na to, że właściciel uszkodził szablon bloga
http://srodmiescie.blogspot.com/ - jeden post (Wrocław)
http://muranow.blogspot.com/ - niby coś jest?
http://zoliborz.blogspot.com/ - jeden post z fotami mieszkania z 2006 roku
http://bielany.blogspot.com/ - bez postów
http://mokotow.blogspot.com/ - bez postów, hiszpański blog
http://ochota.blogspot.com/ - bez postów
http://rembertow.blogspot.com/ - 2 miesięczny bloger
http://ursus.blogspot.com/ - paryski Ursus, który zakończył pisanie w 2003 
http://ursynow.blogspot.com/ - bez postów
http://wilanow.blogspot.com/ - bez postów
http://goclaw.blogspot.com/ - jeden post z 2010
http://wola.blogspot.com/ - bez postów, najstarsza rejestracja z 2000 roku
http://wlochy.blogspot.com/ - bez postów
http://bialoleka.blogspot.com/ - aktywny 2007-2010
http://targowek.blogspot.com/ - aktywny 2006-2007
http://pragapoludnie.blogspot.com/ - bez postów
http://pragapolnoc.blogspot.com/ - bez postów
http://wawer.blogspot.com/ - turecki blog, ale też zamilkł 
http://wesola.blogspot.com/ - jeden post w 2006
http://saskakepa.blogspot.com/ - blog tylko dla zaproszonych.
... i najważniejsza domena...
http://warszawa.blogspot.com/ - zarejestrowano w 2002. Blog bez wpisów.

Do wielu z tych blogów dołączyłem jako obserwator. Może kiedyś ... ktoś ... Zapewne niektórzy czytelnicy pomyślą, że czepiam się i raczej pretensje ... o ile ... powinny być kierowane np. do Bloggera, który pozwala na rejestrację blogów i nie reaguje na tego rodzaju praktyki. Może i tak jest, ale powyższe zestawienie jest bardzo wymowne.

Natomiast o blogach na Wordpressie z nazwami dzielnic niewiele można napisać, ponieważ takich blogów nigdy na tej platformie nie prowadzono ... natomiast wszystkie domeny z nazwami dzielnic warszawskich są zajęte. Większość tej "roboty" to sprawka jednej osoby.

Na Blogerze prowadzę warszawskie blogi i niedawno założyłem nowy blog Bemowo. Nic szczególnego nie łączy mnie z Bemowem, a zdecydowałem się założyć ten blog, aby wkrótce i ta domena nie podzieliła losu pozostałych domen z nazwami dzielnic.  Jeżeli chcielibyście ze mną prowadzić ten blog, to chętnie zaproszę każdego chętnego do grona autorów bloga o Bemowie. Gdy i ja kiedyś zaprzestanę pisania, to wtedy inni mogą dalej prowadzić blog. 
Share this post
 • Share to Facebook
 • Share to Twitter
 • Share to Google+
 • Share to Stumble Upon
 • Share to Evernote
 • Share to Blogger
 • Share to Email
 • Share to Yahoo Messenger
 • More...

15 komentarze

 1. ale odwaliłeś pracę detektywistyczną:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To stało się przy okazji, gdy próbowałem znaleźć nazwę dla swojego nowego bloga ... i tak już z ciekawości przebrnąłem przez te domeny. W sumie to raczej nic budującego. Myślę, że wszystkich aktywnych blogów związanych z Warszawą w stosunku do zarejestrowanych jest najwyżej 1 %. Reszta to pustaki.

   Usuń
 2. No, faktycznie ciekawostki. Tak to już jest, jak się człowieki skupiają za bardzo na monotematyźmie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt, ale prowadząc blog o dzielnicy naprawdę jest o czym pisać. Tylko poco to robią, wiedząc, że nie mają czasu i nie będą tych blogów prowadzić? To wygląda na syndrom psa ogrodnika. Sam nie zje, ale innemu nie da.

   Usuń
  2. A może te blogi zostały założone wcale nie w celach blogowania, tylko pod kątem atrakcyjności nazwy dla wyszukiwarek... [zboczenie zawodowe] :)

   Usuń
  3. Albo jest do sposób zaklepania w celu odsprzedania

   Usuń
 3. Co mi przypomina, jak mi ktoś na bloggerze ukradł Warszavkę i dlatego Warszavka ma w adresie Varszavka, no trudno. Blog o tym adresie nie istnieje, ale nazwa zapamiętana i nie mogłam założyć takiego. :(

  Co do bloga dzielnicowego, polecam Wrzeciono

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Blooga nie tropiłem. Ma Bloggerze są jeszcze wolne domeny np. Siekierki.

   Usuń
 4. @agnieszka - To są puste blogi. Nie ma tam żadnych akcji typu zwrotne linki i inne "zabiegi" SEO. Te blogi nie są wykorzystywane do pozycjonowania. Po prostu założył i zapomniał.

  OdpowiedzUsuń
 5. Znam takie przypadki, ale że Ci się to chciało zebrać. Tak, słomiany zapał to bardzo trafne określenie. Ktoś się najarał jak szczerbaty na suchary a potem dał sobie siana, że tak się poetycko wyrażę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaczęło się od tego, że chciałem zobaczyć, jak wygląda blog o Grochowie ... http://grochow.blogspot.com/. Nie było nic, więc co jest z Mokotowem ... pudło ... i tak przebrnąłem przez wszystkie.

   Usuń
  2. A często na takich martwych blogach są linki do innych martwych blogów. Żałuję, bo niektóre zapowiadały się naprawdę ciekawie.

   Usuń
 6. Szkoda, że aż tyle fajnych domen się marnuje :/

  OdpowiedzUsuń
 7. hehe.., ale spis. Powinno to być jakoś kontrolowane i blogi, na których nic, albo prawie nic nie ma i na które nie było logowania przez określony czas powinny być usuwane.

  OdpowiedzUsuń
 8. @meteor2017 - jak ktoś myśli, że na tym zarobi, to będzie musiał czekać bardzo długo. Chociaż na Wordpressie to w większości robota jednego "miłośnika" blogowania o Warszawie.

  @Krabikowie - i nic z tym nie można zrobić

  @Adam Wróblewski - na blogach nie działają te same zasady, co w przypadku płatnych domen. Mogli by zmienić regulamin, ale na dzisiaj jest tak, że nawet, gdy zablokują komuś blog i wszystko z niego usuną, to taka domena nie jest aktywna.

  OdpowiedzUsuń

:) :-) :)) =)) :( :-( :(( :d :-d @-) :p :o :>) (o) [-( :-? (p) :-s (m) 8-) :-t :-b b-( :-# =p~ :-$ (b) (f) x-) (k) (h) (c) cheer

 
© 2012 - Warszawista
Designed by BlogThietKe Cooperated with Duy Pham
Released under Creative Commons 3.0 CC BY-NC 3.0
Posts RSSComments RSS
Back to top