poniedziałek, 29 września 2014

Dzień otwartych drzwi Ambasady Francji w Warszawie

W poprzednim wpisie na blogu zamieściłem zestaw zdjęć z Dnia otwartych drzwi Ambasady Niemiec w Warszawie. W tym samym dniu i w tym samym czasie po drugiej stronie ulicy Jazdów miał miejsce Dzień otwartych drzwi Ambasady Francji w Warszawie, a na samej ulicy Jazdów zbudowana była scena na której występowali artyści z Francji i Niemiec.

Podobnie, jak w przypadku Ambasady Niemiec najbardziej interesowała mnie architektura obiektów. Budynek Ambasady Republiki Francji przy ulicy Pięknej 1 w Warszawie zaprojektował Bernard Zehrfuss i to ze względu na tego wybitnego architekta warto było skorzystać z okazji, aby zobaczyć ten elegancki i dostojny budynek z bliska.

Bernard Zehrfuss znany jest przede wszystkim z projektu gmachu Unesco w Paryżu i projektów wielu modernistycznych budowli, w tym kilku budynków ambasad Francji. 

Budynek Ambasady Republiki Francji został wzniesiony pomiędzy 11 września 1967 roku, a 14 lipca 1971 roku. Przy wmurowaniu kamienia węgielnego wziął udział gen. Charles de Gaulle. Charakterystycznym elementem dla budynku ambasady są panele z żeliwa aluminiowego i z zaokrąglonymi oknami. Pomiędzy frontowym i tylnym budynkiem rozpięty został wiszący dach na stalowych linach. W 2001 roku budynek przeszedł gruntowną modernizację.

Tego rodzaju iventy, jak dni otwarte, zawsze związane są z obecnością bardzo wielu osób, które dla fotografa niekoniecznie są atrakcją, bo zwykle wchodzą w kadr w najmniej spodziewanym momencie. Z drugiej strony to nieraz jedyna okazja, aby zrobić zdjęcia na terenie, który jest rzadko udostępniany. Więc strzelamy foty.


[ zdjęcia wykonano 20 września 2014 roku ]
Share this post
 • Share to Facebook
 • Share to Twitter
 • Share to Google+
 • Share to Stumble Upon
 • Share to Evernote
 • Share to Blogger
 • Share to Email
 • Share to Yahoo Messenger
 • More...

5 komentarze

 1. Świetne, to mój ulubiony gmach ambasady w Warszawie.

  A skąd się dowiedziałeś o tym wydarzeniu? Bo ja po fakcie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podstawowym źródłem informacji o imprezach i wydarzeniach na terenie Warszawy jest dla mnie portal reporter.pl. Zdarza się, że informacje o niektórych imprezach wpisywane są na portalu w ostatniej chwili, więc warto zaglądać na bieżąco.

   Wykaz imprez, które wymagają zgłoszenia i zgody Ratusza można znaleźć tutaj: http://bezpieczna.um.warszawa.pl/imprezy-masowe/imprezy

   Również na blogu w zakładce Kalendarz Imprez podaję informacje o imprezach, które mogą być interesujące z punktu widzenia foto-blogera, ale nie robię tego systematycznie

   Usuń
  2. Odpowiadając wprost na pytanie, to dowiedziałem się o Dniu Otwartych Drzwi w Ambasadach Francji i Niemiec z portalu reporter.pl. Informacja o tej imprezie była tam publikowana z dużym wyprzedzeniem.

   Usuń
 2. Dzięki za rzeczową odpowiedź! :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Niezły jesteś, tak sobie jednego dnia dwie ambasady otworzyć. Wytrych? Spinka do włosów?

  OdpowiedzUsuń

:) :-) :)) =)) :( :-( :(( :d :-d @-) :p :o :>) (o) [-( :-? (p) :-s (m) 8-) :-t :-b b-( :-# =p~ :-$ (b) (f) x-) (k) (h) (c) cheer

 
 
© 2012 - Warszawista
Designed by BlogThietKe Cooperated with Duy Pham
Released under Creative Commons 3.0 CC BY-NC 3.0
Posts RSSComments RSS
Back to top