wtorek, 9 lipca 2013

Wokół ronda Jazdy Polskiej.

Rondo Jazdy Polskiej usytuowane jest nad tunelem Trasy Łazienkowskiej, w miejscu, w którym przecinają się Aleja Armii Ludowej i ulica Waryńskiego. Rondo wzięło swoją nazwę od usytuowanego obok pomnika 1000 lat Jazdy Polskiej. Pomnik znajduje się na terenie Pola Mokotowskiego, które graniczy z terenem ronda.

Ten stosunkowo ruchliwy obszar charakterystyczne jest dla nowej Warszawy. W otoczeniu i najbliższym sąsiedztwie ronda wybudowano w ostatnich latach kilka biurowców, w tym złocisty Zebra Tower i PwC. W najbliższym sąsiedztwie ronda znajduje się stacja metra Politechnika. Najbardziej znanym obiektem tego miejsca jest oczywiście kultowy akademik Politechniki Warszawskiej DS Riviera. Od 1973 roku działa w Rivierze klub muzyczny Remont, który odegrał olbrzymią rolę w rozwoju kultury alternatywnej w Polsce.

Wokół ronda Jazdy Polskiej

Dom Studencki Riviera

Pomnik 1000 lat Jazdy Polskiej

Pomnik 1000 lat Jazdy Polskiej

Pole Mokotowskie


Dom Studencki Riviera


Pomnik 1000 lat Jazdy Polskiej

Pomnik 1000 lat Jazdy Polskiej
Share this post
 • Share to Facebook
 • Share to Twitter
 • Share to Google+
 • Share to Stumble Upon
 • Share to Evernote
 • Share to Blogger
 • Share to Email
 • Share to Yahoo Messenger
 • More...

7 komentarze

 1. Okolice mojego liceum :) ten pomnik to jakieś kuriozum. Nie dość, że brzydki, to jeszcze stoi tyłem do ronda. Kto to wymyślił...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie wymyśliłem, ale ten kawałek Warszawy jest naprawdę ładny. Ład urbanistyczny na dużym poziomie.

   Usuń
  2. Pomnik tyłem do ronda to ład?

   Usuń
 2. Może jazda akurat wracała, gdy ją rzeźbili i dlatego tak się ustawiła?

  OdpowiedzUsuń
 3. Po tych zmianach ani Riviera, ani ta nowa Zebra (o pomniku nie wspominając) nie dodają uroku temu miejscu, które swój potencjał posiada. Jakoś to takie wszystko rozklapciałe się zrobiło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie po zmianach wszystko tutaj wygląda lepiej. Nawet Pola lub Pole Mokotowskie (do wyboru) wyglądają w tym miejscu uroczo. To jest Nowa Warszawa. Taka jest i inna nie będzie.

   Usuń
 4. Chciałoby się dodać: "i niestety nie będzie inna". Było pusto, można było wszystko. Dwoma budynkami (i jednym remontem) spartolili taki wyeksponowany kawałek miasta.

  OdpowiedzUsuń

:) :-) :)) =)) :( :-( :(( :d :-d @-) :p :o :>) (o) [-( :-? (p) :-s (m) 8-) :-t :-b b-( :-# =p~ :-$ (b) (f) x-) (k) (h) (c) cheer

 
 
© 2012 - Warszawista
Designed by BlogThietKe Cooperated with Duy Pham
Released under Creative Commons 3.0 CC BY-NC 3.0
Posts RSSComments RSS
Back to top