niedziela, 22 września 2013

VERVA Street Racing 2013 bez streeta.

Stadion Narodowy w WarszawieW sobotę 21 września na Stadionie Narodowym odbyła się czwarta edycja VERVA Street Racing. Poprzednie trzy edycje miały miejsce w okolicy placu Teatralnego i były to imprezy dostępne dla wszystkich. Organizator postanowił zmienić formułę imprezy na komercyjną. W ten sposób to największe wydarzenie motoryzacyjne w Polsce mogli oglądać tylko ci, którzy kupili bilety (najtańsze po 99 zł). Dodatkowo wokół stadionu zorganizowano Pit Party, które udostępniono tylko 15 tysiącom osób, które jako pierwsze kupiły bilet. Aby nikt postronny nie zobaczył żadnego samochodu płoty stadionowe pokryto dodatkowymi płachtami. 

Stadion Narodowy w WarszawieObecna edycja reklamowana była jako edycja specjalna ze względu na uczestnictwo w niej twórców TOP GEAR (Jeremy Clarkson, James May, Richard Hammond i Stig). Organizatorzy zabronili fotografowania na imprezie (wyłączność dla akredytowanych zawodowych fotografów) argumentując to, że VERVA Street Racing rządzi się taki samymi prawami, jako koncerty muzyczne.

Oczywiście jest to prywatny biznes i mogą robić to, co uważają za korzystne dla siebie. Jednak nie jest to już Street Racing, a Stadion Racing. Może by tak zmienić nazwę, bo zapewne piąta edycja również odbędzie się na stadionie? Na szczęście nikt nie może zabronić fotografowania ulicy i stadionu, więc poniżej zamieszczam kilka zdjęć około stadionowych, które zatytułowałem Bicycle Stadion Racing

Stadion Narodowy w Warszawie

Stadion Narodowy w Warszawie

Stadion Narodowy w Warszawie

Stadion Narodowy w Warszawie
Share this post
 • Share to Facebook
 • Share to Twitter
 • Share to Google+
 • Share to Stumble Upon
 • Share to Evernote
 • Share to Blogger
 • Share to Email
 • Share to Yahoo Messenger
 • More...

3 komentarze

 1. Jak już raz zabrzęczało... a swoją drogą jest (mówię o koncertach) grono wykonawców - nieliczne, ale zawsze - które wręcz zachęca do focenia podczas imprez, np. była wokalistka Nightwish Tarja lub, z rodzimej półki, Closterkeller.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak to jest? Tutaj płacili tym na płycie za udział, a za wejście musieli zapłacić ci z trybun. A w najbliższą niedzielę (29 września) na trybuny będzie wejście darmowe, ale żeby sobie wbiec na płytę trzeba było zapłacić przynajmniej 100 zł. wpisowego, a teraz to już ze 150.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakie zabezpieczenia, byle nikt za darmo nie zerknął na to, co dzieje się na stadionie. Zarabianie pieniędzy bywa bezczelne. Impreza tylko dla wybranych, reszta niech żałuje, że nie kupiła biletu (swoją drogą całkiem drogiego).

  OdpowiedzUsuń

:) :-) :)) =)) :( :-( :(( :d :-d @-) :p :o :>) (o) [-( :-? (p) :-s (m) 8-) :-t :-b b-( :-# =p~ :-$ (b) (f) x-) (k) (h) (c) cheer

 
 
© 2012 - Warszawista
Designed by BlogThietKe Cooperated with Duy Pham
Released under Creative Commons 3.0 CC BY-NC 3.0
Posts RSSComments RSS
Back to top