wtorek, 20 listopada 2012

Skok w bok ... i "posprzątane"

Jak Polska długa i szeroka problem z nielegalnymi wysypiskami śmieci wydaje się nierozwiązywalny. Lasy, przydrożne rowy i pobocza dróg to miejsca, w których można znaleźć masę walających się śmieci. Dzikie wysypiska śmieci nie tylko odstraszają wyglądem. Przede wszystkim to poważne zagrożenie dla środowiska naturalnego.

Okazuje się, że teren Warszawy też nie jest wolny od tego zjawiska. Na wschodnim skraju Witolina, kilka metrów od węzła komunikacyjnego Ostrobramska / Trasa Siekierkowska natknąłem się na dzikie wysypisko śmieci. Olbrzymia sterta śmieci, niektóre w foliowych workach, wala się obok dopływu kanału Nowa Ulga.

To zdumiewające, że Wydział Ochrony Środowiska w Urzędzie Dzielnicy Praga Południe jeszcze się tym nie zainteresował i nie doprowadził do likwidacji wysypiska. 

Niestety, ale osobniki, których charakteryzuje sknerstwo na niewyobrażalna skalę, zawsze będą wywozić śmieci na nielegalne wysypiska i żadne apele tu  nie pomogą. Z pewnością bardziej opłaca się dotowanie wywózki śmieci, niż całkowite pokrywanie kosztów likwidacji dzikich wysypisk ... ale póki co, to skok w bok i "posprzątane"!Share this post
 • Share to Facebook
 • Share to Twitter
 • Share to Google+
 • Share to Stumble Upon
 • Share to Evernote
 • Share to Blogger
 • Share to Email
 • Share to Yahoo Messenger
 • More...

5 komentarze

 1. Praga Południe? Przecież nie ma czegoś takiego :D

  (żartowałem)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie pomyślane. Gratuluję.
  http://fotkihanuli1950.blox.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. To jest ta cholerna polska mentalność, że jak nieogrodzone to niczyje i można śmiecić. Na zachodzie widywałam wolno stojące bunkry bez jednego śmiecia. Okolicznym mieszkańcom nie przyszło do głowy by tam coś wywozić, bo płacą za śmieci obowiązkowo czy chcą czy nie. A to Polska właśnie, wurw.

  OdpowiedzUsuń
 4. Już niedługo, bo od połowy przyszłego roku wszyscy będziemy płacić 'podatek śmieciowy', co w założeniu ma zapobiec wyrzucaniu śmieci 'do lasu'. Bo po co wyrzucać byle gdzie, skoro i tak podatek trzeba będzie zapłacić. Ano, zobaczymy!

  OdpowiedzUsuń

:) :-) :)) =)) :( :-( :(( :d :-d @-) :p :o :>) (o) [-( :-? (p) :-s (m) 8-) :-t :-b b-( :-# =p~ :-$ (b) (f) x-) (k) (h) (c) cheer

 
© 2012 - Warszawista
Designed by BlogThietKe Cooperated with Duy Pham
Released under Creative Commons 3.0 CC BY-NC 3.0
Posts RSSComments RSS
Back to top