Projekty zwrócenia się miasta ku rzece, tak jak to bywa w większości światowych metropolii, co prawda były, ale w szufladach projektantów.
Musieliśmy czekać aż do drugiej dekady XXI wieku, aby coś ruszyło się w sprawie bulwaru nadwiślańskiego. Zapewne kluczową rolę odegrało dofinansowanie inwestycji ze środków Unii Europejskiej. Miasto podjęło decyzję o kompleksowej przebudowie bulwaru. Bulwar nadwiślański stał się jednym z elementu projektu, który ma na celu przywrócenia funkcji reprezentacyjnej oraz wypoczynkowej Wisły.
Obecnie realizowany jest pierwszy etap tego projektu, który polega na rewitalizacji bulwaru od rejonu ulicy Tamka do rejonu ulicy Boleść.
W pierwszej kolejności usunięto kamienie z faszynami, które znajdowały się na najniższym poziomie istniejącego bulwaru. W tym miejscu budowany jest dodatkowy poziom dla spacerowiczów. Będzie on również pełnił role przystani do której będą cumować łodzie i kajaki. Na wysokości ulicy Boleść będzie wybudowany przystanek dla tramwaju wodnego.
Tak było w lecie 2013 roku. Aktualny stan robót przedstawię w kolejnym wpisie.
[ zdjęcia z 4 sierpnia i 19 listopada 2013 roku ]
0 komentarze