sobota, 16 sierpnia 2014

Defilada wojskowa dla wybranych i wytrwałych. Polacy kochają defilady!

Wczoraj 15 sierpnia 2014 roku odbyła się defilada wojskowa z okazji święta Wojska Polskiego. Rozgłos jaki nadano tej uroczystości w mediach spowodował, że przybyły na nią nieprzebrane tłumy. 

Uroczystości z okazji święta Wojska Polskiego odbywają się co roku w Warszawie, ale takich tłumów w jednym miejscu to Warszawa nie widziała od 20, a może 30 lat?

Wojsko i organizatorzy samej defilady spisali się na medal, natomiast ten, kto wybrał Aleje Ujazdowskie i ulicę Belwederską na miejsce defilady, a ulicę Myśliwiecką na miejsce statycznych pokazów sprzętu wojskowego chyba nie za bardzo wiedział co robi. 


Zapewne nie spodziewano się dziesiątek tysięcy mieszkańców i turystów którzy przybyli na tą uroczystość. Ścisk był niemiłosierny. Całe szczęście, że skończyło się jedynie na stratowaniu trawników i roślin. 

To nie jest miejsce na wojskowe defilady. Tutaj jest zbyt wąsko. W większości ludzie niewiele zobaczyli. Poruszanie się przez przepychanie, to była jedyna metoda na zobaczenie czegokolwiek. 

Ponieważ przybyłem przed rozpoczęciem defilady, więc co nieco udało mi się sfotografować. Potem podjąłem decyzję, aby ewakuować się w okolice ulicy pierwszego kosmonauty, ale tam też było dużo ludzi, a tłumy ciągnęły i ciągnęły na defiladę. 

Niestety, ale na ulicy Belwederskiej nie było już defilady, a jedynie szybki przejazd czołgów i dział samobieżnych. 

Wystarczy już tego narzekania, bo co nieco udało się sfotografować. Leopardy nie były dla mnie dostępne tego dnia, ale Rosomaki, Langusty, Dany oraz Kraby i owszem. Na poniższych zdjęciach można zobaczyć sprzęt wojskowy prezentowany przez rekonstruktorów, jak i sprzęt którym aktualnie dysponuje Wojsko Polskie.

Jedno jest dla mnie pewne. Polacy kochają defilady!
[ zdjęcia wykonano 15 sierpnia 2014 roku ]
Share this post
  • Share to Facebook
  • Share to Twitter
  • Share to Google+
  • Share to Stumble Upon
  • Share to Evernote
  • Share to Blogger
  • Share to Email
  • Share to Yahoo Messenger
  • More...

2 komentarze

:) :-) :)) =)) :( :-( :(( :d :-d @-) :p :o :>) (o) [-( :-? (p) :-s (m) 8-) :-t :-b b-( :-# =p~ :-$ (b) (f) x-) (k) (h) (c) cheer

 
 
© 2012 - Warszawista
Designed by BlogThietKe Cooperated with Duy Pham
Released under Creative Commons 3.0 CC BY-NC 3.0
Posts RSSComments RSS
Back to top