niedziela, 30 września 2012

34. Maraton Warszawski. Tysiące uczestników i kibiców.

Z mostu Poniatowskiego o godzinie 9. na trasę 34. Maratonu Warszawskiego wystartowało prawie osiem tysięcy osób z 61 krajów. Pokonanie 42 195 metrów zajęło najlepszym maratończykom poniżej 2,5 godziny. Metę maratonu biegacze pokonywali przez wiele godzin i wszyscy uczestnicy byli oklaskiwani przez tysiące przybyłych na stadion kibiców. Zdecydowana większość startujących dotarła do mety, która usytuowana była na Stadionie Narodowym

Zwycięzcą 34. Maratonu Warszawskiego został reprezentant Kenii James Mutua. Na mecie uzyskał czas 2:15.02. Drugie miejsce zajął urodzony w Etiopii, a obecnie reprezentant Polski i mistrz Polski Yared Shegumo (AZS AWF Warszawa) z czasem 2:15.26. Trzecie miejsce zajął Marian Błaziński (WKB Meta Lubliniec) z czasem 2:15.34.

Mistrzynią Polski Kobiet w Maratonie została Agnieszka Ciołek (2:34:15). Kolejne miejsca na podium zajęły Katarzyna Durak (2:41:52) i Ewa Kucharska (2:46:37).

Pierwszym miejsce wśród wózkarzy zajął Tomasz Hamerlak (1:52:10). Drugie miejsce w tej kategorii zajął Kamil Rosiek (2:23:07), a trzeci był Robert Wątor (2:23:08).