wtorek, 17 lipca 2012

Warszawa to przeklęte miasto dla sportu ?

"Warszawa to przeklęte miasto dla sportu". Te słowa wypowiedział były prezes PZPN Michał Listkiewicz, wielki kibic Polonii Warszawa. Bezpośrednią przyczyną tak gorzkiej wypowiedzi jest sprzedaż licencji Polonii Warszawa na występy w polskiej Ekstraklasie piłki nożnej.  Od najbliższego sezonu nie będzie już Polonii Warszawa w Ekstraklasie. Zastąpi ją GKS Katowice, który kupił licencję od dotychczasowego właściciela Polonii. Polonia Warszawa będzie grała prawdopodobnie w klasie B.

Tylko Syrenka Warszawska może obronić sport w Stolicy ?

Polonia Warszawa została założona w 1911 roku i jest to najstarszy, istniejący klub w Stolicy. Przez tyle lat klub przechodził wzloty i upadki, ale nigdy nie doprowadzono do upadku sekcji piłkarskiej w klubie. Dla kibiców Polonii, ale także dla większości warszawiaków to jest bardzo smutna wiadomość.

Niestety, ale sport warszawski jest w coraz gorszej kondycji. Przez ostatnie lata upadło lub zostało rozwiązanych wiele klubów i sekcji, z których większość posiadała bardzo długą i chlubną tradycję.

Wielkie perturbacje przechodzi RKS Sarmata, którego tereny przejął deweloper i nieomal nie doprowadził do całkowitej likwidacji klubu. Warszawianka, która przed wojną występowała w I Lidze już dawno została zlikwidowana. Skra Warszawa posiada tylko dwie sekcje sportowe i zrzesza około 200 sportowców. Hutnik Warszawa występuje w III Lidze i praktycznie nie ma żadnych perspektyw na przyszłość AZS-AWF został zmarginalizowany do dwóch sekcji, a to tak bardzo zasłużony klub dla polskiego sportu. Zawodnicy AZS-AWF zdobyli 21 medali na Igrzyskach Olimpijskich. Potężna kiedyś Legia Warszawa ograniczyła się obecnie do piłki nożnej. Pozostałe sekcje sportowe w Legii albo zostały zlikwidowane, ale prezentują bardzo niski poziom sportowy.

Co tu więcej dodać w obecnej sytuacji ? Mogę jedynie zaapelować do władz Warszawy, aby nie pozwoliły na dalszą degradację sportu w Stolicy. Tylko, czy ktokolwiek przeczyta te słowa ?


Share this post
 • Share to Facebook
 • Share to Twitter
 • Share to Google+
 • Share to Stumble Upon
 • Share to Evernote
 • Share to Blogger
 • Share to Email
 • Share to Yahoo Messenger
 • More...

3 komentarze

 1. J-23 znowu nadaje18 lipca 2012 00:28

  Co na to władze Warszawy ? To nie jest firma komercyjna. Polonia to historia.

  OdpowiedzUsuń
 2. zapraszam do lektury: Piłka nożna dla nielicznych to biznes, a dla większości to hobby

  OdpowiedzUsuń
 3. HGW milczy.

  Tylko burmistrz Śródmieścia Wojciech Bartelski coś powiedział na ten temat .." w trybie pilnym odbędą się rozmowy o utworzeniu stowarzyszenia, które poprowadzi drużynę seniorów.... miasto ma być członkiem wspierającym ... że swojej strony deklaruję gotowość do zapewnienia warunków funkcjonowania klubu, które umożliwią w pierwszym etapie awans w ciągu 2 lat do II ligi. ... Będziemy razem dążyli do zapewnienia Polonii stabilizacji finansowej i nakreślenia kilkuletniego planu rozwoju i powrotu do najwyższych klas rozgrywkowych"

  OdpowiedzUsuń

:) :-) :)) =)) :( :-( :(( :d :-d @-) :p :o :>) (o) [-( :-? (p) :-s (m) 8-) :-t :-b b-( :-# =p~ :-$ (b) (f) x-) (k) (h) (c) cheer

 
 
© 2012 - Warszawista
Designed by BlogThietKe Cooperated with Duy Pham
Released under Creative Commons 3.0 CC BY-NC 3.0
Posts RSSComments RSS
Back to top